Vrei sa fi membru?

Bun venit la Rotary!

Rotary este mândru să ureze fiecăruia bun venit într-o comunitate globală de peste 1,2 milioane de bărbați și femei, dedicați construirii unei lumi mai bune.

TU, poți să faci Rotary mai puternic. Abilitățile , experiența și entuziasmul tău pot aduce un plus de valoare în clubul nostru și implicit poți contribuii la rezolvarea unor probleme la nivel global. Împreună, putem eradica poliomielita, putem lupta pentru pace și toleranță sau poți împreună cu noi să oferi comunității tale soluții durabile în combaterea sărăciei, bolilor, analfabetismului sau a foametei.

Prin comunitatea Rotary, poți face schimb de idei, poți să îți faci prieteni care au aceleași idealuri, dorințe sau pasiuni. Te invităm să profiți de resursele pe care clubul nostru și Rotary Internațional ți le oferă pentru ca satisfacția ta de a face ceva pentru oameni să fie maximă.

De unde pot să încep?

Participă la activitățile și proiectele clubului nostru.
Folosește-ți abilitățile și experiența profesională într-unul din proiectele clubului.
Identifică o problemă a comunității și propune un proiect clubului nostru.
Găzduiește un student/elev în cadrul programului Youth Exchange.
Contribuie împreună cu prietenii tăi la susținerea financiară în cadrul uni proiect al clubului.